30. 5. 2020 / YouTube

Web Science

Konference pro webové vědce

Podpořte naši on-line konferenciFanoušek
49 Kč
  • Přednostní přístup k záznamu streamu
Přispět
Divák
FREE
  • Děkujeme za sledování
Sledovat
Supporter
199 Kč
  • Přednostní odpověď na otázky
  • Odkaz na záznam streamu
  • Volná debata po skončení s prezentujícími
Přispět

Program

13:30

Zahájení streamu

Pohodlně se usaďte, přejeme příjemnou zábavu

14:00

Za hranicemi Date: už žádné bugy v práci s časem

S časovými údaji pracuje snad každá webová aplikace. Jenže čas je složitý a většina webových jazyků nabízí pro práci s ním velmi nevhodně navržená rozhraní. Naštěstí existuje i dobře promyšlené řešení, díky kterému už nebudeme muset ztrácet čas odhalováním časových bugů!


Jiří Pudil

Webový vývojář z Brna, pravidelný cestovatel mezi back-endem v PHP a front-endem v TypeScriptu. Rád se vzdělává a ještě raději vrací nabyté zkušenosti zpátky komunitě: přispívá do open-source software, píše články na blog, povídá na meetupech, doplňuje dokumentaci PHP.

15:00

Život s balíčkovacím systémem

Používáte composer nebo npm? A určitě ho používáte správně? Nekomplikujte si život, když nemusíte a hlavně myslete do budoucna! V přednášce se dozvíte mnohé o temné straně balíčků a knihoven. Ať už z pohledu vývoje, z pohledu využití nebo strastí při upgradu.


Tomáš Kozák

Zarytý back-end developer systémů, které vydrží v provozu po desetiletí! Denní chleba je pro něj PHP, GoLang a Python. Rád brouzdá ve vodách Devops a nezastaví ho ani cloudové služby jako AWS, GCP nebo Kubernetes.

16:00

Interactive Serverless Playground

Žijeme v době, kde řada nástrojů má své interaktivní playgroundy. Místo stahování a instalace si člověk zvládne věci ošahat přímo v prohlížeči. Jsem toho velký fanoušek a jak je mým zvykem, pustil jsem se do tvoření takového playgroundu. Co to obnaší, s čím jsem se potýkal a na jakých technologiích je můj playground postavený, to vše bych vám rád ukázal.


Milan Šulc

Milan zasvěcuje svůj život opensource a působí jako Developer Advocate. Vytváří a spravuje kolem 200 repozitářů na Githubu, zejména pro PHP, JavaScript a Docker. Spravuje komunitní Nette projekty a stojí za first::class rozšířeními do Nette v podobě Contributte, Nettrine, Apitte a Ninjify. Rád vzdělává sám sebe i ostatní, v rámci Akademie42. Bloguje a tweetuje.

17:00

Testy ke kvalitnímu objektovému modelu

Udělat formuláře, šablony, API, DB, … to všechno umíte, ale jak napsat dobrý objektový model? Na této přednášce se naučíte, jak přestat přemýšlet v tabulkách, a jak začít přemýšlet ve zodpovědnostech, a chování. A to vše pomocí Test-driven development.


Svaťa Šimara

Zaměřuju se na modelování & Domain-Driven Design. Baví mě návrh systémů s důrazem na oddělení vrstev, testování a čitý kód. Často pracuji s legacy kódem, který pokrývám testy a nebojím se velkého refaktoringu.

18:00

Hiring a Personal Investigator for your app

It has been a busy several years in monitoring and observability. While logging and metrics are “guards”, APM (App Perf Monitoring) systems play much more of a detective role, bringing ever more metrics into increasingly complex UIs to suss out performance bottlenecks. This is an intro to APMs!


Emanuil Tolev

Emanuil is a Community Engineer with Elastic, the company behind the open source Elastic Stack (Elasticsearch, APM, Kibana, Beats, and Logstash). He’s based in London. He used to be a freelance web developer + ops lead and ran a small open science web dev consultancy with partners for several years. Interested in mentorship, inclusion, small businesses, archery and always curious about how the world works in detail.

Časy jednotlivých přednášek jsou pouze orientační a je možné že se budou měnit dle aktuální situace.

Sledujte on-line


Staňte se partnerem konference

Jako partneři získáte:

2 000 Kč
  • Umístění loga před/po přednášce
  • Logo na stránkách konference
  • Logo na začátku videozáznamů přednášek
  • Logo na konci videozáznamů přednášek
STÁT SE PARTNEREM